[ad_1]

به اعلام خبرنگار مهر، بررسی فعلی بر مبنای بررسی قبلی این محققان بر روی آنتی اکسیدان فیستین است که نشان می دهد می تواند به درمان زوال روانی مرتبط با سن و مشکلاتی نظیر آلزایمر یا سکته کمک کند.

پاملا ماهر، سرپرست تم بررسی از آزمایشگاه سلولی نوروبیولوژی سالک کالیفرنیا، در این باره می گوید: «بسیاری از شرکت ها آنتی اکسیدان فیستین را در انواع محصولات سلامت شان می گنجانند اما به قدرکافی آزمایش جدی بر روی این ترکیب انجام نشده است.»

وی در ادامه می افزاید: «ما معتقدیم فیستین می تواند نه تنها برای آلزایمر، بلکه برای بسیاری از بیماری های روانی مرتبط با افزایش سن نقش پیشگیرانه داشته باشد.»

بررسی قبلی نشان داده است که فیستین موجب کاهش زوال حافظه مرتبط با آلزایمر در موش های مبتلا به این بیماری شد.

محققان در این بررسی به موش های ۳ ماهه که زودتر از موعد پیر شده بودند، به مدت ۷ ماه روازنه دوز مشخصی فیستین دادند. گروه دیگر با شرایط یکسان غذای مشابه بدون فیستین دریافت کردند.

در طول بررسی، موش ها تحت تست های گوناگون حافظه و فعالیت قرار گرفتند. محققان همچنین میزان پروتئین های خاص مرتبط با عملکرد مغز، واکنش به استرس و التهاب را در موش ها بررسی کردند.

به گفته ماهر، «در ۱۰ ماهگی، تفاوت بین این دو گروه از موش ها قابل توجه بود. موش های درمان نشده با فیستین در تمامی تست های شناختی مشکلاتی داشتند و همچنین دارای نشانگرهای بالای استرس و التهاب بودند، اما در موش های دریافت کننده فیستین تفاوتی با زمان ۳ ماهگی شان مشاهده نشد.»

به گفته گروه بررسی، این یافته ها نشان می دهد فیستین برخی تاثیرات شناختی مرتبط با افزایش سن را کاهش می دهد.

[ad_2]

منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *